وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی
دفتر وکیل من :
88401416 021
6008720 0912
سایت وکیل من : www.vakileman.com

چنانچه زوجین برای طلاق در مورد حقوق و مسائل مالی و غیر مالی خود به توافق رسیده اند یا در مواردی که زن از همسر خود بنا بر شرایط زندگی خود مانند مواردی که شوهر معتاد است و زن فرصتی برای ترک به او داده است می خواهد وکالت نامه ای از او داشته باشد تا چنانچه تصمیم بر جدائی قطعی گردید بتواند با استفاده از این وکالت نامه اقدام به طلاق نماید از این نمونه وکالت نامه ها استفاده می گردد توجه داشته باشید این وکالت در دفتر اسناد رسمی تنظیم می گردد و شروط آن از سوی سردفتر بیطرفانه تنظیم شده لکن لازم است شما سند را قبل از تنظیم مطالعه و بعد از توافق در متن و شروط آنرا امضاء نمائید.

نکته بسیار مهم در این قبیل وکالت نامه ها این است که زوج باید توجه نماید که همسر او می تواند با استفاده از این وکالت نامه اقدام به طلاق نماید و نکته مهم تر این است که حدود اختیارات برای طلاق آنچنان مهم است که چنانچه در حدود اختیارات شرط شده باشد که وی حق دارد با اخذ مهریه یا بذل قسمتی از آن خود را مطلقه سازد بعد از وقوع طلاق توافقی مرد باید مهریه توافق شده را بپردازد.
وکیل طلاق توافقی
بدین معنی که در وکالت نامه تفویض اختیار جهت اعلام توافقات برای طلاق باید بسیار محدود و بنا بر شرایط توافق شده باشد مهمترین این توافقات مسائل مربوط به حضانت اطفال و حق ملاقات ایشان و توافقات در حقوق مالی چون مهریه و نفقه و جهیزیه و اجرت المثل دوران زناشوئی است.

چنانچه در وکالتنامه قید شده باشد زوجه حق دارد با بذل کمتر از مهریه خود را مطلقه سازد باید توجه داشت می تواند با بذل یک سکه طلاق را جاری سازد این نکته بسیار مهم است چرا که طلاق توافقی اساس آن رعایت مصالح و شرایط زندگی ایشان است اگر قرار باشد طلاقی واقع شود و مرد درگیر مسائل حقوقی بعد از آن بماند قطعا توافقی صحیح نخواهد بود.
وکیل طلاق توافقی

زوجه نیز باید توجه کند تفویض این وکالت نامه بمعنی وقوع طلاق نیست وی باید بعد از دریافت این وکالت نامه با وکیل دادگستری به دادگاه مراجعه نماید چرا که زوج به او وکالت داده است تا بعد از اخذ گواهی عدم امکان سازش خود را مطلقه نماید و مراجعه به دادگاه و اعلام وکالت فقط از طریق قانونی و اعلام وکالت قضائی امکان پذیر است پس او باید در توافقات خود مراجعه به وکیل و پرداخت هزینه های طلاق توافقی را نیز در نظر بگیرد.

اعتبار و بقاء این وکالت نامه نیز مانند اسناد عمومی است یعنی وکالت اصالتاً قابل عزل است لذا با عزل وکیل یا فوت یا حجر او این وکالت نامه فسخ خواهد شد.

برای اینکه زوج بعد از تفویض اختیار نتواند مانع استفاده زوجه از ان گردد آنرا بلاعزل منعقد می سازند یعنی در متن وکالتنامه متذکر می شوند موکل حق عزل وکیل را تا انجام موضوع وکالت یا زمان دیگری از خود سلب و ساقط نموده است و همچنین حق ضم امین و ناظر و…را و هر نوع مانع دیگری را که وی می تواند ایجاد کند.
وکیل طلاق توافقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *